Gerhard Progni është futbollist i ri i Llapit, nuk transferohet tek Prishtina

Gerhard Progni do të jetë futbollisti më i ri i skuadrës së Llapit.

Burime të ‘GazetaBlic Sport’ kanë konfirmuar se marrëveshja me Prishtinën ka dështuar dhe se ai do të luajë për Llapin në edicionin e ri.

Progni ka nënshkruar kontratë 1 vjeçare me skuadrën e Tahir Batatinës.

Zyrtare: Llapi “blindon” Benjamin Eminin me kontratë tre vjeçare

Jo vetëm tri pikët, por Kosova ndaj Irlandës së Veriut fitoi edhe një super futbollist si Donat Rrudhani: Realiteti i së enjtes më i bukur se ëndrrat e mija