Genoa interesohet për Shkodran Mustafin

Shkodran Mustafi mund të rikthehet në Serie A këtë verë.

Mbrojtësi shqiptar ka lë pas aventurat negative me Arsenalin dhe së fundmi Schalken, duke kërkuar një tjetër eksperiencë në karrierën e tij.

Sipas raportimeve të “Sky”, Genoa ka shfaqur interesim për shërbimet e Mustafit.

Ky i fundit e njeh mirë këtë qytet, teksa dikur ka mbajtur veshur fanellën e rivalëve, Sampdorias.

Në Serie A Mustafi ka kaluar momente të mira në karrierë dhe një aventurë e re me Genoan ndoshta do të përsërisë suksesin e së shkuarës.

Zyrtare: Shoshi dhe Mekaj vazhdojnë me Pejën

Aktualisht janë 13 shqiptarë të sigurt në Serie A, numri mund të rritet