Gazetari i emisionit El Chiringuito: Ishte për t’u frikësuar nga ‘Federata’ e Kosovës

Drejtuesi i emisionit të njohur sportiv “El Chiringuito”, dje bëri skandale duke iu drejtuar Kosovës si ‘Federatë’.

Paraqitja e Kosovës ishte për tu vlerësuar, pavarësisht humbjes 2-0.

Gazetari numër një i televizionit spanjoll, Josep Pedrerol, e cilësoi Kombëtaren tonë si të frikshme me Rashicën, Muriqin dhe Bytyqin.

“Rashica, Muriqi dhe Bytyqi. Ishte për t’u frikësuar nga Federata e Kosovës”, ishte deklarata e tij.

Këto skandale nga televizionet spanjolle janë për arsye politike, ngase edhe Federata e Spanjës e injoroi totalisht emrin e Kosovës disa herë.

Simon: Ishte ndeshja më e vështirë e fazës kualifikuese

Hafizi: Kosova me rritje të jashtëzakonshme në vitet e fundit, shoh një të ardhme të ndritu