Gazeta spanjolle Marca në ballinë: Sot luajmë dy ndeshje

Kombëtarja e Kosovës do t’i bëj ‘konak’ Kombëtares së Spanjës në “Fadil Vokrri”.

Pas dy rezultateve pozitive, “Dardanët” do ‘luftojnë’ për se paku një pikë ndaj ish kampionit të Botës.

Gazeta e madhe spanjolle ‘Marca’ në ballinë ka shkruar për takimin mes Kosovës dhe Spanjës, por njëkohësisht do fokusohen edhe te takimi mes Greqisë dhe Suedisë.

“Sonte zhvillojmë dy ndeshje. Spanja fokusohet për fitore, por njëkohësisht shikon edhe Suedinë”.

“Kosova është skuadër e guximshme dhe ka më pak pikë se meriton”, ishte cituar edhe deklarata e Luis Enrique dje në konferencë për shtyp.

Ndërkohë, përballja mes Kosovës dhe Spanjës nis në ora 20:45.

Shqipëria gati për San Marinon, kërkojë të mbajë gjallë ëndrrën

Do gjykojë sfidën Kosovë – Spanjë, Madden: Në mëngjes doli me kancer, në mbrëmje drejtoi një ndeshje