Gattuso bën gabim komik në konferencë për shtyp, ngatërroi emrin e Napolit me të kësaj skuadre

Napoli do të luajë nesër nga ora 20:45 ndeshjen e fundit për këtë vit në Serie A ndaj Sassuolos.

E trajneri i Napolit, Genaro Gattuso gjatë konferencës për shtyp ka bërë një gabim tejet komik, përcjellë Gazeta Olle.

Gattuso është ngatërruar dhe ka thënë Milan-Sassuolo… për ta korrigjuar më pas në Sassuolo-Napoli.

Tekniku italian, si duket vazhdon të ketë nostalgji për skuadrën e Milanit në të cilën luajti por edhe ishte trajner për një kohë.

Më poshtë video e konferencës së sotme: