Gashi i thyen këtë rekord ish sulmuesit shqiptar të Zvicrës

Shkëlzen Gashi ka shënuar 50 gola dhe ka 22 asistime në Raiffeisen Super League të Zvicrës.

Gashi është shpallur për të dytën herë golashëneusi më i mirë në Zvicër duke shënuar plot 22 herë. Me këto gola Gashi  bëhet shqiptari me më së shumti gola në historinë e Ligës zvicrane, transmeton Gazetaolle.com.

Ai e ka kaluar për një gol ish- sulmuesin Milaim Rama që ishte dhe përfaqësues i Zvicrës.

Milaim Rama ka shënuar shumë gola për Thunin, por shumica e tyre kanë qënë në kategorinë e dytë.