Garë e fortë për hyrjen në Superligë – rezultatet komplete të xhiros së 23-të dhe tabela në dy grupet e Ligës së Parë

Kanë përfunduar të gjitha ndeshjet në dy grupet e Ligës së Parë, A dhe B në kuadër të xhiros së 23-të.

Lideri aktual i Grupit A, Feronikeli ka marrë fitore me shumë vështirësi 1-2 në udhëtim te Rahoveci, derisa edhe Liria mposhti Vëllaznimin 2-1.

Phoenix ka triumfuar 2-3 në udhëtim te Iztogu, derisa në udhëtim fitoi edhe Trepça 0-2 te Rilindja 1974. Ndeshja e vetme në Grupin A që përfundoi baras ishte Drenas – A&N 1-1.


Rezultatet dhe tabela në Grupin A

 


Ndërkohë në Grupin B dy skuadrat pretendente për rikthimin në Superligë, Fushë Kosova dhe Ulpiana kanë pësuar humbje.

Lideri aktual Fushë Kosova u mposht 1-0 nga Vjosa, derisa Ulpiana pësoi 2-0 nga Flamurtari.

Vushtrria barazoi 1-1 me Vllazninë e Pozhoranit, derisa Kika pësoi humbje 1-2 nga Arbëria. /Gazeta Olle/

 

 

Barcelona mposht Atleticon dhe marshon drejt titullit në La Liga

Trepça mposht Prishtinën, finalisti vendoset në kryeqytet