Galatasaray kurdis ndeshjet, fillojnë hetimet (Video)

Tronditet sërish futbolli turk. Federata turke ka nisur hetimet pas fitores së Galatasayit me rezultatin 1-0 ndaj Genclerbirlig.

Wesley Sneijder shënoi golin e vetëm të ndeshjes në minutën e 67-të, duke i dhuruar skuadrës së tij tri pikë shumë të rëndësishme.

Gjithsesi nga pamjet duket që portieri i Genclerbirligi, Ferhat Kaplan, ka tërhequr dorën në momentin e goditjes duke mos dashur ta pres.

Në Turqi, janë të bindur se kjo ka qenë një ndeshje e kurdisur. Gjithsesi ju mund ta gjykoni vet dhe nga pamjet.