Galatasaray bën gati milionat për blerjen përfundimtare të Rashicës

Milot Rashica tashmë i ka bindur të gjithë në Stamboll.

Sulmuesi kosovar është një nga lojtarët më të rëndësishëm të Galatasaray-t, me 3 gola dhe 4 asistime në 23 paraqitje sezonale.

Klubi turk, i cili e mori atë në formë huazimi nga Norwich, do të dëshironte ta blinte dhe ka gati ofertën prej rreth 5 milionë euro, të cilën është gati ta paguajë me këste për të marrë kartonin e 26-vjeçarit.

Akuza për 262 baste, sulmuesi i Anglisë pritet ta pësoj keq

Juventusi fiton me përmbysje derbin lokal dhe vazhdon ngjitjen në tabelë