Gabimi trashanik i Chelseat, si dështoi transferimi i Hakim Ziyech te PSG

Chelsea ka bërë një veprim absurd dhe patetik në marrëveshjen me Paris Saint-Germain për Hakim Ziyech.

Klubi londinez i ka dërguar atij parisienë tri herë gabim dokumentet e marokenit dhe transferimi është afër të dështojë.

PSG janë të shokuar se si një klub si Chelsea ka mundur të bëjë këso gabime, duke ditur se ata janë një klub me shumë përvojë në këtë aspekt.

Ziyech i kishte përfunduar të gjitha testet mjekësore dhe madje e kishte edhe fanellën gati te PSG, por Blutë janë vonuar me dokumente.

PSG ka apeluar vendimi në UEFA dhe FIFA, madje edhe në federatën franceze, nën arsyetimin se është gjitha gati, por vetëm kanë ngatërresa me Chelsean në dorëzimin e dokumenteve.

Dy klubet janë duke u munduar deri në fund që operacioni të realizohet, ndërsa kjo situatë duket tejet e palakmueshme për Ziyech.

Megjithatë, Chelsea mund të arsyetohet se ishte në fokus maksimal për transferimin e Enzo Fernandez nga Benfica për 121 milionë euro, pasi bisedimet kanë zgjatur mbi 12 orë.

Jorginho tregon arsyen pse iu bashkua Arsenalit

Enzo Fernandez prezantohet nga Chelsea