Futemi në javën e etheve të Superligës

Superliga e Kosovës do të startojë në këtë fundjavë pas një pushimi dy mujor.

12 klube do të masin forcat, ku shumë prej tyre të përforcuara do ta kërkojnë trofeun më të çmueshëm.

Besa, Drenica, Feronikeli, Prishtina, Vllaznia, Trepca ’89, Llapi, Drita, Gjilani, Flamurtari, Vëllaznimi e Liria do të garojnë në kampionatin 2017/2018.

trepca 89 besa

Edhe pse orari ende nuk është caktuar, Superliga do të startojë me gjasë të premten.

Trepca ’89 – Flamurtari pritet të jetë ndeshja hapëse.

Në javën e parë na presin disa takime interesante si Prishtina –Drita dhe derbi i Dukagjinit mes Vëllaznimit dhe Lirisë. /olle/

Java 1

Gjilani – Besa

Feronikeli – Vllaznia

Llapi – Drenica

Vëllaznimi – Liria

Trepça’89 – Flamurtari

Prishtina – Drita