Futbollistja kosovare e Beshiktashit shënon gol të pazakontë dhe shokon të gjithë

Futbollistja kosovare e Beshiktashit, Donjeta Halilaj, ka shokuar derbin turk me Fenerbahçen të hënën, me një gol të pazakontë.

Ajo e mori topin nga duart e portieres dhe realizoi gol që në fund u pranua nga gjyqtarja.

Fenerbahçe po fitonte 3:1, kur në minutën e fundit erdhi goli i çuditshëm.

Halilaj ia hoqi topin me kokë nga duart portieres dhe më pas goditi për rezultatin përfundimtar 3:2.

Të gjitha lojtaret kundërshtare u ankuan te gjyqtari, por ajo mbajti vendimin për gol.

Kosova u19 barazon me Maltën dhe kualifikohet në “Elite Round”

Messi apo Ronaldo? Rivalët do të përballen sërish kundër njëri-tjetrit në Arabi