Futbollisti serb bënë shqiponjën me duar (FOTO)

Futbollistët e Partizanit kanë festuar fitoren 1-0 ndaj Vllaznisë pasi tashmë ndodhen praktishisht në Kupat e Europës.

E veçanta e kësaj feste ishte se në prani të kapitenit të Partizanit, Nderim Nexhipit, sulmuesi serb i të kuqëve, Stevan Raçiç ka bërë me duar shqiponjën duke shkaktuar kështu “Provokacjan” e radhës për serbët dhe sidomos për mediat e këtij vendi. Mediat serbe pritet ta quajnë provokim shqiponjën e bërë me duar.

Raçiq është bashkëlojtar edhe i lojtarëve nga Kosova si: Mentor Mazrekaj, Astrit Fazliu, Amir Rrahmani e Labinot Ibrahimi. (Panorama Sport)

serbi