Futbollisti nga Prishtina takohet me Ronaldinhon (FOTO)

Futbollisti nga Prishtina i Arsenalit dhe Përfaqësueses së Zvicrës, Granit Xhaka, është takuar me legjendën e futbollit botëror, brazilianin Ronaldinho, përcjellë Gazetaolle.com.

Një gjë e tillë ka ndodhur gjatë pushimeve që po kryen Xhaka pas një edicioni të stërzgjatu me ‘Topçinjtë’ nga Londra.

xhaka1-780x439

“Me vetë legjendën”, ka shkruar futbollisti i mirënjohur kosovar në rrjetin social. Granit Xhaka në “Facebook”.

Ndryshe, Xhaka ka paralajmëruar pushime dhe në Prishtinë pas disa ditësh. /Gazetaolle.com

Image may contain: 3 people, people smiling, people standing xhaka 12 Xhaka 37170914JDI_QRO_TIG_RONALDINHO