Futbollisti kosovar Nue Nreca nga Rahoveci arrin marrëveshje me skuadrën e Superligës kroate

Futbollisti kosovar, Nue Nreca nesër pritet ta bëjë hapin më të madh në karrierën e tij prej futbollisti.

Djaloshi nga Gjakova, i lindur më 25 Qershor 2001, ka arritur marrëveshje me ekipin e Superligës kroate, NK Hrvatski Dragovoljac.

NK Dragovoljac, me seli në Zagreb, beson tek majtaku kosovar, që së fundi djersiti fanellën e Rahovecit, ku edhe ishte një prej futbollistëve më të rëndësishëm të skuadrës e cila u promovua në Ligwn e Parw.

Burime të GazetaBlic Sport mësojnë se Nreca nesër edhe përfundimisht do ta nënshkruajë kontratën me ekipin.

Mund të jetë një imazh i 1 person

Ai shpreson që ta shfrytëzojë si trampolinë kalimin në Kroaci, për të kaluar më pastaj tek ndonjë klub edhe më i madh, në një ligë tjetër evropiane, pse jo edhe tek ato më elitaret.

Arëbëria bën goditje të dyfishtë, Leart Emini nga Flamurtari dhe Onoka Austine nga Drita

Peja vazhdon me përforcime, rikthen në ekip Sami Hajzerin