Futbollisti i Veronës befason të gjithë me deklaratën pas barazimit me Juventusin, nuk do ta besoni se çfarë tha

Antonin Barak bën shaka se Verona do të ‘fitojë Scudetto’ kur të arrijnë potencialin e tyre të plotë pasi mbajnë Juventusin në një barazim 1-1.

Bianconeri kishte kaluar në epërsi përmes Cristiano Ronaldos, i asistuar nga Federico Chiesa, por Verona ktheu golin e barazimit me golin e Antonin Barak.

“Ky është çelësi i lojës sonë, ne jemi shumë agresivë dhe të fortë fizikisht, atëherë mund të hedhim edhe cilësi. Kjo është mënyra se si ne e luajmë futbollin tonë, ”tha Barak për DAZN.

“Ne e fitojmë Scudetto”, tha me buzëqeshje Barak.