Futbollisti i Prishtinës kujton kohën kur luante ndaj Spanjës në fanellën ‘kuqezi’

Futbollisti i Prishtinës, Leonit Abazi ka kujtuar kohën kur luante në fanellën e Kombëtares së Shqipërisë.

Abazi ka postuar një foto, ku shihet në fanellë ‘kuqezi’, duke luajtur nga Spanjës, shkruan Gazeta Olle.

Ky takim, ishte zhvilluar në vitin 2013, dhe kishte përfunduar me rezultatin 4:0 për spanjollët.

2013 ???????? ????????

Gepostet von Leonit Abazi am Donnerstag, 26. März 2020

26 vjeçari nga Gjilani, kishte zhvilluar dy ndeshje në Kombëtaren e Shqipërisë, ndërsa nuk ishte ftuar më.

Anësori, këtë vit po luan edicionin e parë te Prishtina, ku deri më tani ka zhvilluar 16 ndeshje.