Futbollisti i njohur kosovar i ndanë rrugët me Rahovecin

Donat Krasniqi i ka ndarë rrugët me skuadrën e Rahovecit që bënë pjesë në Ligën e Parë të Kosovës në futboll.

 

Krasniqi është larguar nga Rahoveci pas 1 viti, ku luajti 30 ndeshje radhazi.

Lajmin e ka bërë të ditur vet futbollisti përmes një postimi në llogarinë e tij zyrtare në facebook.

21-vjeçari ka njoftuar se shkëputjen e kontratën e ka bërë më marrëveshje të dyanshme.

Donat Krasniqi është rritur në akademinë e klubit të Flamurtarit, kurse pas largimit nga Rahoveci ka pasur oferta nga ekipe të Superligës dhe skuadra pretendente për t’u inkuadruar në elitën e futbollit kosovar.

Visoka shumë i kënaqur me skuadrën e tij, ka një premtim të madh për stinorin e ri!

Kjo është gjyqtarja shqiptare që po i “zbut” futbollistët në fushë