Futbollisti i njohur brazilian përleshet fizikisht me tifozët në aeroport (VIDEO)

Felipe Melo mori një rrezik të madh. Ish-mesfushori i Fiorentinës, Juventusit dhe Interit, aktualisht te Fluminense, gjeti një surprizë të keqe në kthimin e tij në shtëpi pas udhëtimit në Paraguaj, që i kushtoi atij eliminimin nga Copa Libertadores.

Braziliani e gjeti veten duke u përballur me tërbimin e tifozëve të Carioca Tricolor, të cilët nuk e tretën dështimin dhe u përpoqën të merrnin hakmarrjen personale! Pamjet e asaj që ndodhi në aeroportin Galeão në Rio de Janeiro janë rrëqethëse…

Gjithçka filloi me zhgënjimin e humbjes së Fluminense ndaj Olimpias. Fitorja 3-1 e ndeshjes së parë nuk u mjaftoi brazilianëve, të cilët u mundën me penallti pas 2-0 në kohën shtesë. Gabime fatale nga Willian Gomes de Siqueira dhe Felipe Melo, të cilat i hapën rrugën suksesit të paraguaianëve, të cilët mund të vazhdojnë aventurën e tyre në turneun më prestigjioz kontinental.

Një dush i ftohtë i vështirë për t’u tretur për ultrasit e Fluminense që prisnin kthimin e skuadrës nga ndeshja jashtë vendit, duke përgatitur një pritje speciale.

Prandaj, një grup mbështetësish të Fluminense u gjetën në aeroportin e Rios, duke synuar të shfrynin zemërimin e tyre veçanërisht kundër trajnerit Abel Braga, disa lojtarëve, përfshirë Felipe Melo dhe presidentit Mario Bittencourt.

Grupi i tifozëve bëri kërdinë duke u përpjekur të hynte në zonat e kufizuara, duke takuar kundërshtimin e sigurisë. Mesfushori me të shkuar italiane, në pamundësi për të bërë asgjë tjetër, tentoi të vendoste fytyrën mbi të, duke kërkuar përballjen me ultrasit.

Në pak sekonda Melo e gjeti veten të rrethuar nga shumë mbështetës dhe lindi një pyetje dhe përgjigje e fortë. Fatmirësisht Felipe Melo nuk është përfshirë në përplasjet që kanë shpërthyer pas tij, mes fansave dhe profesionistëve, me goditje të ndaluara dhe sende.

E nevojshme ka qenë edhe ndërhyrja (në fakt e vonuar) e policisë, e cila i ka dhënë dorën sigurimit dhe truprojave të presidentit. Një kaos total që zgjati disa minuta, me lojtarin që mbeti në një moment anash dhe i ngurtësuar. Një skenë e tmerrshme, e cila rikthen makthin e dhunës në futbollin e Amerikës së Jugut.

Hidhet shorti, mësohen çiftet çerekfinaliste të Ligës së Kampionëve

Hidhet shorti i Ligës së Evropës, Barcelona do të përballet me Eintracht Frankfurt