Futbollistët shqiptarë të Zvicrës e ndjekin Shaqirin me flamurin kombëtar (FOTO)

Flamuri kombëtar përcjellë Xherdan Shaqirin. Ylli kosovar do të jetë më i motivuar në takimin e sapofilluar me Celticun, në kuadër të Ligës së Evropës. Shaqiri po luan titullar për Interin.

Futbollistët që po bëjnë karrierë në Zvicër, Gjelbërim Taipi dhe Samir Ramizi, me prejardhje nga Tërnoci i Luginës së Preshevës, kanë pozuar së bashku në një foto, ku kanë shpalosur edhe flamurin kombëtar.

Të dy janë miq të Shaqirit. (Gazeta Olle)