Kaloni në dark mode që është më i përshtatshëm për sytë gjatë natës.

Kaloni në light mode që është më i përshtatshëm për sytë gjatë ditës.

Kaloni në dark mode që është më i përshtatshëm për sytë gjatë natës.

Kaloni në light mode që është më i përshtatshëm për sytë gjatë ditës.

Futbollistët e Dinamos mbetën të ‘bllokuar’ në Shkup

Ekipi i Dinamo të Zagrebit ndryshe nga që ishte parashikuar, mbeti edhe disa orë më tepër në stadium dje edhe pse stadiumi pothuajse ishte mbyllur.

Mediumi maqedonas Sportmanija.mk, raporton se një pjesë e madhe e ekipit të Dinamos kishin mbetur të mbyllur në stadium për shkak se kontrollorët e ndeshjes kishin vendosur ti testonin për doping.

Mediumi nuk ka bërë të ditur ndonjë emër konkret të futbollistëve, mirëpo thuhet se ishte një numër i madh i tyre, saqë pjesa tjetër e ekipi kishte vendosur ti priste në ambientet e stadiumit, i cili pothuajse ishte mbyllur.

Ndeshja ishte mjaftë e vështirë që nga fillimi dhe temperaturat e larta shtyn për kontroll të shumta për anti doping.

Dinamo e Zagrebit siguroi mbrëmë kalimin në raundin e radhës, pasi eliminoi Shkupin me një gol dallim.

Sokol Kiqina: Pres të shënoj sa më shumë gola me fanellën e Llapit

Kapiteni i Ballkanit, Edvin Kuc: Nuk ka rëndësi se kush do të jetë kundërshtari i radhës, besojmë tek kualifikimi në grupe

Reklama