Futbolli në zi, mbrojtësi 22-vjeçar humb jetën gjatë stërvitjes në Argjentinë

Futbolli në zi. Andres Balanta humbi jetën papritur, në moshën 22-vjeçare gjatë një seance stërvitore.

Qendërmbrojtësi konsiderohej si një talent, ndërsa vitin e kaluar ai fitoi titullin me Deportivo Cali, dhe aktualisht ishte i huazuar te skuadra argjentinase Atletico Tucuman.

Balanta u rrëzua përtokë pa ndjenja ditën e djeshme teksa stërvitej me skuadrën e tij, ndoshta për shkak të një ataku kardiak dhe më pas ndërroi jetë menjëherë në spital.

“Atletico Tucuman ndjen keqardhje që konfirmoi vdekjen e futbollistit kolumbian Andres Balanta. Ne jemi pranë familjes dhe miqve të tij në këtë kohë të vështirë.” thuhet në një postim në “Twitter” nga klubi argjentinas.

Jalen Miller Blesa, mbreti i zonës në Ligën e Parë – paraqitjet dhe golat me Rahovecin kanë bërë ofertat për amerikanin të jenë të shumta

Përfundon pjesa e parë e ndeshjes Trepça ‘89 — Ballkani