Fushë Kosova shumë aktive, prezanton shtatë futbollistë

Fushë Kosova gjatë ditës së sotme ka qenë mjaftë aktive, duke prezantuar shtatë futbollistë.

Fushë Kosova gjendet në pozitën e parafundit në tabelë dhe synim e ka luftën për mbijetesë.

Transferimet e reja janë Damir Kojasevic, Blerat Kastrati, Alden Skrijelj, Kadri Berisha që kanë bërë karrierë në Shqipëri e në Malin e Zi, ndërsa Kadri Berisha është bashkuar nga grupmoshat e reja të Llapit.

Poashtu te Fushë Kosova do të luajnë edhe Kristi Tote, Sinan Sinanovic dhe Davide Borsellini.

/Gazeta Olle/

Prizreni pëson humbje edhe nga Ylli

Ish-trajneri i Polonisë “fiksohet” pas talentit të Kombëtares shqiptare, e kërkon te Beshiktashi