Fushë Kosova për befasi, Ballkani për fitoren e radhës – formacionet zyrtare

Fushë Kosova është nikoqir i Ballkanit në kuadër të xhiros së shtatë në Albi Mall Superligën e Kosovës.

Kjo ndeshje zhvillohet në stadiumin ‘Sami Kelmendi’ në Lipjan, pasi stadiumi në Fushë Kosovë është duke u rinovuar.

Vendasit synojnë që të shkaktojnë një tjetër befasi pas asaj që bën ndaj Dritës.

Në anën tjetër kampioni në fuqi i Kosovës synon fitoren e radhës.

Formacionet zyrtare:

Fushë Kosova: Pas pak…

Ballkani: Luljanovic, Thaqi, Jashanica, Dellova, Ismajlgeci, Trashi, Kuc, Limaj, Gripshi, Tolaj, Berisha. /Gazeta Olle/

Malisheva për këndellje, Llapi për fitoren e radhës – formacionet zyrtare

Gjilani dhe Liria kërkojnë të rikthehen te fitoret, formacionet zyrtare