Fushë Kosova – Malisheva, formacionet zyrtare

Fushë Kosova dhe Malisheva do të përballen në kuadër të xhiros së 11-të në Albi Mall Superligën e Kosovës.

Ky duel do të zhvillohet në stadiumin ‘Sami Kelmendi’, pasi stadiumi i Fushë Kosovës është në rinovim e sipër.

Vendasit janë të fundit në tabelë dhe pas humbjes nga Gjilani javën e kaluar kërkojnë të rikthehen te rezultatet pozitive.

Në anën tjetër Malisheva ka pësuar dy humbje radhazi dhe pas ndryshimeve në shtabin teknik synon të rikthehet te fitoret në kampionat.

Formacionet zyrtare:

Fushë Kosova: Pas pak…

Malisheva: Gashi, Pira, Lichina, Prekazi, Veliu, Vitija, Mustafa, Ferati, Nyavedji, Hazrollaj, Aliu.

/Gazeta Olle/

UEFA përditëson ranglistën e klubeve, Ballkani ngritët për 162 pozita nga viti i kaluar – renditja e të gjitha skuadrave kosovare

Mbyllet pjesa e parë në sfidën Fushë Kosova – Malisheva