Fushë Kosova dhe Prishtina kërkojnë pikët e plota, formacionet zyrtare

Fushë Kosova është nikoqire e Prishtinës në stadiumin ‘Sami Kelmendi’ në Lipjan në kuadër të xhiros së 26-të në Albi Mall Superligë.

Vendasit vinë pas fitores së rëndësishme ndaj Dritës dhe këtë takim duan të tregojnë befasinë e radhës.

Në anën tjetër Prishtina mbetet ndër skuadrat me rezultatet më të mira dhe xhiron e kaluar tregoi paraqitje të mirë  duke e mposhtur thellë Dukagjinin.

Dy ekipet kanë objektiva të ndryshme dhe duan vetëm fitore.

Formacionet zyrtare:

Fushë Kosova: pas pak…

Prishtina: Nika, Limani, Islami, Hyseni, Gashi, Kryeziu, Muja, Bytyqi, Hamiti, Useini, Pefqeli

/Gazeta Olle/

 

Dukagjini dhe Feronikeli ’74 luajnë vetëm për tre pikë – formacionet zyrtare

“Skuadra duhet të përmirësojë mentalitetin”, Muçi: Kemi kohë dhe do të punojmë shumë