Fushë Kosova dhe Prishtina duan vetëm fitoren, formacionet zyrtare

Fushë Kosova dhe Prishtina do të përballen në ndeshjen e fundit të xhiros së tetë në Albi Mall Superligë.

Do të jetë një duel shumë interesant me dy skuadrat që po kërkojnë të rikthehen te rezultatet pozitive.

Fushë Kosova nuk di për fitore në gjashtë ndeshjet e para të zhvilluara në Superligë, ku ka marrë vetëm një barazim dhe ka pësuar pesë disfata.

Në anën tjetër Prishtina pas një starti të mirë në katër duelet e fundit ka marrë vetëm tre pikë, duke barazuar në tre duele dhe duke pësuar një disfatë.

Formacionet zyrtare:

Fushë Kosova: Pas pak…

Prishtina: Kolaj, Veliqi, Sinani, Useini, Muja, Hamiti, Islami, Krasniqi, Blesa, Kryeziu, Hyseni.

/Gazeta Olle/

Shkëlqimi në fundjavë, Edon Zhegrova në formacionin e javës në Ligue 1

Më të mirët e xhiros së dytë në Superligën e Kosovës