Fushë Kosova dhe Feronikeli marrin fitoret e radhës, rezultatet komplete në dy grupet e Ligës së Parë

Kanë përfunduar ndeshjet e ditës së shtunë në dy grupet e Ligës së Parë, A dhe B.

Feronikeli ka marrë fitore në derbin e qytetit 2-0 ndaj Drenasit, derisa A&N ka humbur nga Rilindja 2-3.

Skuadra nga Drenasi vazhdon kryesimin në Grupin A me 50 pikë, tre më shumë se Liria në vendin e dytë.


Grupi A:

Në Grupin B, lideri Fushë Kosova ka marrë fitore të lehtë ndaj Kikës me rezultat 3-0.

Fitore ka marrë edhe Ulpiana 3-2 ndaj Vjosës, derisa Vushtrria ka mposhtur Flamurtarin 2-0.

Fushë Kosova vazhdon të jetë lider me  55 pikë, gjashtë më shumë se Ulpiana që ndodhet në vendin e dytë. /Gazeta Olle/


Grupi B 

Debutoi me fitore, Vavalis: E merituam, tani mendojmë për Llapin

Arritja e jashtëzakonshme e Ardian Limanit, 300 ndeshje me fanellën e Dritës