Fundjava me super ndeshje në Ligën e Parë, derbi i javës në Klinë

Vikend me ndeshje interesante dhe shumë të nxehta na pret në xhiron e 22-të të Ligës së Parë.

Java e 22-të do të nis ditën e premte (9 prill) me ndeshjen e Grupit B, në mes Ramiz Sadikut dhe Ferizajit, ndeshje që do të zhvillohet në stadiumin e 2 Korrikut.

Ndërsa vëmendja kryesore do të jetë në dy takime që janë në garë për kreun e dy grupeve, në Grupin A do të takohen Dukagjini – Istogu e këto dy skuadra do të takohen edhe në mesjavë në kuadër të gjysmëfinales së Kupës së Kosovës

Ndërsa në Grupin B interesante pritet të jetë në mes Vitisë dhe Flamurtarit

Liga e Parë – Java e 22-të

Grupi A

E shtune (10 prill) – 15:00

Dukagjini – Istogu

E diele (11 prill) – 15:00

Liria – Drenasi

Trepça – Vushtrria

Vëllaznimi – Onix

Malisheva – A&N

Grupi B

E premte (9 prill) – 15:00

R.Sadiku – Ferizaj (zhvillohet në stadiumin 2 Korrikut)

E shtune (10 prill) – 15:00

Kika – KEK-u

Ulpiana – 2 Korriku (zhvillohet në Shtime)

E diele (11 prill) – 15:00

Dardana – Vllaznia P

Vitia – Flamurtari