Fundjava e Superligës zgjatë tri ditë, kryendeshjet në Prishtinë dhe Drenas

Fundjava sjellë xhiron e pestë të elitës së futbollit kosovar, që sjellë sfida shumë interesante mes skuadrave që duan titullin dhe mbijetesën.

Xhiroja e pestë hapet të shtunën me takimin Besa – Trepca ’89, që luhet në Brestovik, përcjellë Gazeta Olle.

Të dielën prej 13:30 luhet kryendeshja e fundjavës ndërmjet Feronikelit dhe Dritës.

Një orë e gjysmë më vonë në Suharekë e Prishtinë luhen dy ndeshje tjera interesante, Ballkani-Drenica dhe Prishtina-Llapi.

Kjo xhiro mbyllet të hënën me përballjen mes Gjilanit dhe Arbërisë.

(Foto: Hlimi Veliu, Gazeta Olle)

XHIRO 5

E shtunë
Besa – Trepca ‘89

E diel
Feronikeli – Drita
Ballkani – Drenica
Prishtina – Llapi

E hënë
Gjilani – Arbëria. /Gazeta Olle/