Fund i nxehtë në turneun më të madh në Kosovë

Turneu më i madh në futboll të vogël në parket që organizohet nga Prishtina Sport Events e që këtë vit ka mbajtur emrin Coca Cola New Year Futsal Tournament, është drejt fundit. Ky turne filloj me 20 ekipe dhe tashmë pas pesë ditëve të garave të mbajtur rresht është në përfundim e sipër. Kur kanë mbetur edhe katër skuadra që do të kërkojnë finale e madhe e cila mbahet me 22 dhjetor.

Ky turne solli edhe ndeshje tejet të forta ku në ekipe të ndryshe solli lojtarë profesionist të cilët luajnë në Kosovë, Shqipëri, por edhe në kampionate të ndryshe në Evropë.

Në numër të madh të pranishëm në tribuna ishin edhe shikuesit të cilët u ndanë të kënaqur me ndeshjet të cilat kishin pare. Ky është viti i 16-të me radhë që organizohet një turne madhështor si ky.

Të hënën do të luhen gjysmëfinalet e këtij turneu. Çiftet gjysëmfinaliste janë:

  1. Kf Shkupi vs Taxi Dallas (18:00)
  • Bamboo bar vs Lips bistro (18:30)
  1. Mish.Bujari vs Eskavatori (19:00)

 

Në finale pa lojë është plasuar Che Bar që do ta pres fituesin e ndeshjes Bamboo – Lips Bistro.

10602707_10153759886929898_111253803_n

12398914_10153759886984898_2135959008_n