“Davis Cup” fshin videon me këngë nacionaliste të tenistëve serbë

Davis Cup ka fshirë në rrjetet sociale videon e tenisteve serbe duke zbritur në fushë para ndeshjes me Britaninë e Madhe, ku në sfond dëgjoheshin këngë nacionaliste për Kosovën.

Ka pasur kritika të mëdha nga Kosova dhe Mali i Zi pasi që përmendeshin në këngë.

Federata e Tenisit e Kosovës është ankuar dhe ka dërguar letër ITF, por edhe në KON.

Pas ankesave, Davis Cup e ka larguar videon nga rrjeti i saj social.

Siç mund ta shihet, prezantimi dhe dalja e britanikëve në fushë, por jo e serbeve. /Gazeta Olle/

Baloteli: E përplasa makinën dhe shkova në shtëpi me një makinë tjetër

Spektakël me shtatë gola, PSG mposht Monacon