Frosinone e do Migjen Bashën

Migjen Basha mund të mbetet edhe më tutje në Serie A. Është klubi i tij, Frosinone që po kërkon shërbimet e mesfushorit të Kombëtares shqiptare.

Basha ka luajtur në Frosinone në edicionin 2009/2010.

Ai momentalisht është pa klub, dhe sipas faqes 90min.it, Frosinone po e kërkon Bashën pasi i duhet një lojtar me përvojë në mesfushë.