Frashëri shfaqet pas sulmit të tmerrshëm që përjetoi në Gjilan së bashku me Bali Muharremajn e Arsim Kabashin

Kryetari i Suharekë, Bali Muharremajt është takuar me portierin e Ballkanit, Stivi Frashëri – pas incidentit në Gjilan.

Gardiani nga Shqipëria u sulmua nga tifozët vendas në kuadër të javës së 27-të në BKT Superligën e Kosovës.

Përmes një postimi në Facebook, Muharremaj bëri të ditur se Frashëri do të rikthehet në fushë edhe më i vendosur:

Stivi Frashëri, portieri i FC “Ballkani” do të kthehet edhe më i vendosur në fushë.

Me Presidentin e Klubit Arsim Kabashin i uruam sonte, që fitoret bashkë me lojtarët e klubit të vazhdojnë më tutje.

Secili qytetar në Komunën e Suharekës, secili tifoz i Xhebrailave, dhe secili sportdashës është sonte me Stivin.Do të kthehemi me dashuri, me përkushtim, dhe me profesionalizëm për të qenë gjithmonë qyteti i kampionëve.

Policia arreston edhe tre të dyshuar për sulmin ndaj portierit të Ballkanit

Vjen reagimi nga Ministria e Sportit për ngjarjen në Gjilan: Kemi ftuar mbledhje të Këshillit Kombëtar për Parandalimin e Dhunës në Sport