Francë – Australi, formacionet zyrtare

Franca do të përballet me Australinë në kuadër të xhiros së parë të fazës së grupeve të Kupës së Botës.

Kjo ndeshje është e vlefshme për grupin D, ku më herët Tunizia dhe Danimarka luajtën pa gola 0-0.

Francezët që humbën Karim Benzeman disa ditë më parë, i kanë besuar sulmin Olivier Guroudit, i cili do të ndihmohet nga Mbappe, Dembele dhe Griezmann.

Në anën tjetër Duke dhe Leckie do ta udhëheqin sulmin e Australisë.

Ndeshja fillon në ora 20:00.

Franca: Lloris; Pavard, Upamecano, Konaté, Lucas Hernández; Rabiot, Tchouaméni; Mbappé, Griezmann, Dembele; Giroud

Australia: Ryan; Behich, Roëels, Souttar, Atkinson; Irvine, Mooy, McGree; Goodëin, Duke, Leckie.

Ochoa heroi i Meksikës, priti penalltinë e Lewandowskit për t’i siguaruar ekipit të tij një pikë ndaj Polonisë

Vjen reagimi i Cristiano Ronaldos pas largimit nga Man. United