Franca publikon listën e të ftuarve: Ndaj Shqipërisë i rikthehet ylli i madh

Kombëtarja e Francës ka zbuluar listën zyrtare për dy ndeshjet e nëntorit.

E ndeshja  e fundit për këto kualifikime do të jetë ajo ndaj Shqipërisë, shkruan Gazeta Olle.

Në këtë listë tashmë diferencën e bën i rikthyeri Kilian Mbape i cili kishte munguar në ndeshjen e parë të luajtur në Parisë, në mes të Francës dhe Shqipërisë.

Mbape pritet të jetë rreziku kryesor i Shqipërisë në debutim në tapetin e “Arenës Kombëtare”.