Foto të veçanta, kur Broja “ëndërronte” të bëhej futbollist

Armando Broja është në rrugën e duhur për të zhvilluar një karrierë fantastike dhe për t’u bërë një “yll”.

20-vjeçari nga Malësia e Madhe, është rritur në klubin e Chelsea, teksa më 26 shkurt të vitit 2020 firmosi kontratën e parë si profesionist me “Blutë e Londrës”.

Në shtatorin e vitit të kaluar erdhi debutimi me kombëtaren shqiptare, ku deri tani ka realizuar tre gola në 10 ndeshje të luajtura me skuadrën e Edi Rejës.

Sezonin e kaluar u huazua në Eredivisie te Vitesse (10 gola), ndërsa këtë sezon po luan i huazuar te Southampton (2 gola në Premier League me “Shenjtorët”).

Drejtuesit e Chelsea dhe trajneri Thomas Tuchel e vlerësojnë si një lojtar me potencial të madh, dhe në 31 maj të këtij viti djaloshi nga Malësia e Madhe firmosi për pesë vite me kampionët e Europës.

Më poshtë ju sjellim disa foto të Brojës kur ishte më i vogël. Në njërën prej tyre shihet me Roman Abramovich, presidentin e Chelsea, teksa nuk mungon as një foto në akademinë e Tottenham, klub ku sulmuesi shqiptar bëri një provë vite më parë.

Barcelonës i lëndohet ylli i skuadrës, mungon ndaj Benficas

Mourinho mban premtimin dhe blen këpucë në vlerë prej 800 eurosh për Afena-Gyan