FOTO/ Me pranga në duar dhe mes stolave të thyer të stadiumit pas derbit, shikoni momentin kur një tifoz arrestohet nga policia

Derbi mes Partizanit dhe Tiranës, e cila u fitua nga bardheblutë ka sjellë edhe tension mes tifozëve. Në këto fotot shihet një tifoz, i cili është vënë në pranga nga policia.

Për të qetësuar gjendjen, policia ka përdorur gazin lotsjellës, për të mos nxehur më shumë gjakrat mes dy tifozerive.

Tirana është shpallur sot kampione për herë të 26 pasi ka mundur me shifrat 2-1 Partizanin në derbi, duke siguruar matematikisht vendin e parë në këtë sezon.

Trepça’89 e Ferizaj festojnë rikthimin në Superligë

Ylli me fitore bindëse përballë Prishtinës