Formacioni zyrtar i Brazilit në sfidën ndaj Serbisë

Brazili e starton sonte aventurën në Kampionatin Botëror “Katar 2022”. 

Me fillim nga ora 20:00, Brazili zhvillon ndeshjen ndaj Serbisë të vlefshme për Grupin G, shkruan Gazeta Olle.

Padyshim se Kombëtarja braziliane shihet si favorite absolute për të triumfuar në këtë sfidë.

Përzgjedhësi Tite ka bërë caktimin e taktikave dhe zgjedhjen e lojtarëve që do të luajnë nga fillimi.

Brazili: Alisson; Danilo, Marquinhos, Thiago Silva, Sandro; Casemiro, Paqueta; Raphinha, Neymar, Vinicius; Richarlison.

/Gazeta Olle/

Portugalia vuan në fund por merr një fitore të madhe ndaj Ganës

‘Siuuu’, festa e yllit ganez në fytyrën e Ronaldos dhe reagimi epik nga CR7