Formacioni i javës në Evropa Ligë, ka futbollistë nga Milani dhe Arsenali në të

Dje u luajtën ndeshjet në kuadër të xhiros së pestë të Evropa League.

Me vetëm një xhiro të mbetur, shumë skuadra shfrytzuan rastin të siguronin kalimin tutje.

Nuk munguan edhe spektaklet e golave, rikthimet dhe duelet interesante.

Në Emirates të Londrës u panë për herë të parë tifozët pas plot nëntë muajve.

Ky është formacioni me lojtarët më të mirë të xhiros së pestë të Europa League./Lajmi.net/