Formacioni i javës në Angli: 6 futbollistë të Unitedit!

Më shumë se gjysma e futbollistëve në formacionin e javës në Premierligë, janë anëtarë të Manchester United, për shkak të triumfit bindës 4:2 ndaj Manchester CItyt në derbin e javës.

Në portë vendoset De Gea ndërsa në mbrojtje katërshja Blind-Terry-Onuoha-Valencia. Mesfusha përbëhet nga Young-Carrick-Fellaini-Bolasie ndërsa në dyshen e sulmit janë Murray dhe Benteke. /Gazeta Olle

cats