Formacioni i dekadës në Serie A: Edhe emri i Ronaldos në të

Mediumi italian ‘Sportitalia’ ka zgjedhur formacionin e dekadës në Serie A.

Befasi është emri i Cristiano Ronaldos, ku nga ky medium ka fituar një vend në formacion, përcjellë Gazeta Olle.

Kurse, si portier, Buffon gjendet i padiskutueshëm.

Në mbrojtje, serbi Kolarov, më pas Koulibaly, Bonucci dhe Maicon.

Kurse, mesfusha përbëhet me këta mesfushor: Hamsik, Pirlo, Pogba.

E faza ofanzive, i përket Di Natales, Higuainit dhe Ronaldos.