Formacionet zytare: Liverpool – Burnley

Liverpooli dhe skuadra e Burnleyt, do të takohen në kuadër të Premierligës, e cila zhivllohet sot. Liverpool do të kërkoj të vazhdoj serinë pozitive pa humbje në vitin 2015, në Permierligë për tu afruar edhe më shumë pozitë së katërt, përdersia Brunley është duke luftuar për mbijetesë.

Formacionet startuese të të dy skuadrave janë këto:

Liverpool: Mignolet, Can, Skrtel, Lovren, Henderson, Allen, Moreno, Lallana, Sterling, Coutinho, Sturridge.

Burnley: Heaton; Trippier, Keane, Shackell, Mee; Kightly, Jones, Arfield, Boyd; Barnes, Ings.