Formacionet zyrtare të takimit Atletico Madrid – Chelsea

Kryendeshja e natës së sotme në Ligën e Kampionëve luhet në mes Atleticos dhe Chelseas.

Këto dy skuadra që në të kaluarën kanë qenë edhe ish-finaliste dhe fituese të trofeut më të çmuar evropian do të luajnë mes vete me fillim nga ora 21:00.

Tashmë dihen edhe formacionet e tyre.

Simeone dhe Tuchel kanë inkuadruar lojtarët e tyre më të mirë nga minuta e parë.

Formacionet: