Formacionet zyrtare: Southampton – Norwich City, ky është vendimi për Brojën dhe Rashicën

Southamptoni është nikoqir i Norwich Cityt në kuadër të xhiros së 27-të në Ligën Premier.

Në fakt kjo përballje është në interes të adhuruesve të futbollit shqiptarë për faktin se është një përballje e dy yjeve të mëdhenj shqiptarë.

Armando Broja luan për Southamptonin dhe është ylli më i madh i tyre, derisa në anën tjetër Milot Rashica është kryesori te Norwich City.

Reprezentuesi shqiptar është në formacionin bazë të Southamptonit nga minuta e parë, derisa edhe reprezentuesi i Kosovës, Milot Rashica starton në këtë sfidë.

Ky duel zhvillohet me fillim nga ora 21:00 në St. Mary’s Stadium ku vëmendja është te dy shqiptarët të cilët mund të shënojnë në këtë sfidë.

Formacionet zyrtare:

Southampton: Forster; Livramento, Bednarek, Salisu, Walker-Peters; Armstrong, Ward-Prowse, Oriol Romeu, Elyounoussi; Adams, Broja

Norwich City:  Gunn; Aarons, Hanley, Gibson, Williams; Gilmour, Normann, McLean, Rashica; Pukki, Sargent.

Nuhiu: Më gëzon forma e skuadrës time, kam besim të plotë se ata nesër do të zhvillojnë ndeshje të madhe

Limani para derbit me Ballkanin: Jemi gati, tifozët motiv dhe infuzion për ne