Formacionet zyrtare: Roma – Manchester United

Sonte zhvillohen ndeshjet e kthimit në gjysmëfinale të Europa Ligës.

Roma do të ketë përballë Manchester United në “Stadio Olimpico”.

“Giallorossët” janë mposhtur me rezultat të thellë 6-2 në ndeshjen e parë dhe vetëm një mrekulli do ti çonte në finale.

Ky takimi fillon në ora 21:00

Formacionet zyrtare:

AS Roma: Mirante; Mancini, Smalling, Ibañez; Karsdorp, Cristante, Pellegrini, Bruno Peres; Mkhitaryan; Pedro, Dzeko.

Manchester United: De Gea, Bailly, Magiurre, Pogba, Cavani, Greenwood, Fred, Bruno Fernandes,Shaw, Bissaka,De Beek.

/Gazeta Olle/