Formacionet zyrtare: Real Madrid – Liverpool

Real Madridi dhe Liverpooli zhvillojnë sonte ndeshjen e parë çerekfinale të Ligës së Kampionëve.

Takimi fillon në ora 21:00, me nikoqirë Real Madridin, shkruan Gazeta Olle.

Janë bërë publike edhe formacionet zyrtare të të dyja ekipeve.

Madrilenët kanë mungesa të mëdha në mbrojtje për këtë ndeshje pasi Sergio Ramos dhe Raphael Varane nuk janë të gatshëm, derisa mungesa të tjera janë edhe Eden Hazard dhe Dani Carvajal.

Edhe Liverpool ka disa mungesa, ku Van Dijk, Joe Gomez, Jordan Henderson, David Origi, Joel Matip mungojnë.

Real Madrid:

Courtois, Militano, Nacho, Kroos, Benzema, Modric, Asensio, Casemiro, Vasquez, Vinicius Jr, Mendy.

Liverpool:

Alisson; TAA, Phillips, Kabak, Robertson; Fabinho, Keita, Wijnaldum; Salah, Jota, Mane.

/Gazeta Olle/