Formacionet zyrtare: Bayern – PSG

Me fillim nga ora 21:00 zhvillohet gjysmëfinalja e parë mes Bayernit dhe PSG-së.

Të dy skuadrat kanë mungesa në këtë ndeshje, ku PSG do të jetë pa Marco Verratti dhe Florenzi, e për Bavarezët mungojnë Robert Lewandowski dhe Serge Gnarby.

Këto janë formacionet zyrtare të dy ekipeve:

PSG: Navas – Dagba, Marquinhos, Kimpembe, Diallo – Danilo, Gueye – Di Maria, Neymar, Draxler – Mbappé.

Bayern Munich:Neuer (c) – Pavard, Süle, Alaba, Hernández – Kimmich, Goretzka – Sané, Müller, Coman ,Choupo-Moting.

/Gazeta Olle/