Formacionet zyrtare: Porto – Chelsea

Një ndeshje interesante në fazën çerekfinale në Ligën e Kampionëve pa dyshim se pritet të jetë kjo  ndërmjet Portos dhe Chelseas.

Londinezët edhe pse favoritë, nuk duhet ti nënvlerësojnë kundërshtarët me përvojë të madhe në evropë.

Ballafaqimi ndërmjet Portos dhe Chelseas starton nga ora 21:00.

Formacionet zyrtare:

Porto: Marchesin, Manafa, Mbemba, Pepe, Zaidu, Grujiq, Uribe, Otavio, Tecatito, Diaz, Marega.

Chelsea: Mendy; Azpilicueta, Christensen, Rüdiger; James, Jorginho, Kovacic, Chilwell; Mount, Werner, Havertz.

/Gazeta Olle/