Formacionet zyrtare: Norvegji U19 – Kosovë U19

Sot (e mërkurë) do zhvillohet ndeshja mes Norvegjisë U19 dhe Kosovës U19, e vlefshme për Kampionatin Evropian U19.

Ndeshja pritet të jetë interesante, me “Dardanët” e rinj që duan të bëjnë befasinë, shkruan lajmi.net.

Formacionet zyrtare:

Norvegji: Solberg; Seferi, Williamsen, Zafelris, Hjelde’ Bobb, Gulliksen, Arnstad, Hansen-Aaroen, Schjelderup; Flabema.

Kosovë: Shala, Smakaj, Halili, Spahiu; Mjekiqi, Hyseni, Neziri, Shala, Morina; Bunjaku, Ademi

Trajneri i Suedisë, Andersson: Ibrahimovic i trishtuar që nuk mund të luajë ndaj Kosovës

Lista e 10-të golashënuesve më të mirë të kombëtares së Kosovës, ja kush kryeson